Гречаний мед бджоли роблять з нектару квітів гречки. Це може бути трохи не очікувано, але гречку також запилюють бджоли.

Колір

На відміну від більшості медів, колір яких може бути від світло-жовтого до янтарного, гречаний мед має насичений темний колір, з легким червонуватим відтінком.

Іншими ознаками гречаного меду, є сильний землистий, з мінеральними нотками, аромат та певна гіркуватість смаку. Крім того, гречаний мед дуже, набагато більше від інших медів, дере в горлі. Через особливості смаку, гречаний мед ідеально підходить для соусів до м'яса, приготованого на грилі.

Джерело: https://www.olx.ua/uk/obyavlenie/med-grechaniy-1l-150gr-IDINEDQ.html


Користь

Гречаний мед, у порівнянні з іншими видами меду, має у своєму складі більше мінералів (особливо заліза), білків та антиоксидантів. До речі, саме через більшу кількість білків на поверхні свіжого гречаного меду може утворюватись біленька "пінка". Також у гречаному меді більша пропорція фруктози, ніж в соняшниковому чи ріпаковому, хоча вона й не така велика, як в акацієвому.

Кристалізація

Свіжий гречаний мед досить густий і тягучий. Кристалізується повільно, у багатьох випадках необроблений гречаний мед може залишатись у рідкому стані до пів року, і навіть довше у деяких випадках. У кристалізованому вигляді може розшаровуватись на дві фракції різних кольорів.

Коли купувати

Залежно від погодних умов гречка цвіте орієнтовно з другої половини липня до другої половини серпня. Свіжий гречаний мед найкраще купувати у серпні або у вересні.

Ціна

Площі посівів гречки в Україні, у порівнянні з соняшником чи ріпаком, невеликі. Пропозиція гречаного меду не встигає за попитом, через що ціна гречаного меду, як правило, вища від інших видів меду.

Джерело світлини для титульного зображення тут.