В травні для нас вже звичними стали світлини, ніби на фоні українського прапора, коли блакитну смугу утворює яскраве весняне небо, а жовту – поле ріпаку. Звично спостерігати, коли задля яскравих весняних знимок вздовж дороги з ріпаковим полем раз за разом зупиняються автівки.

Ріпак – вид однорічної трав’яної рослини, яка належить до родини капустяних та широко культивується в сільському господарстві. Часом його можуть також називати "рапсом", але це калька з російської. Правильна назва - "ріпак". 

Ріпаковий мед збирають у травні, це один із перших урожаїв меду у році.

Колір

Мед з ріпаку має білуватий або молочно-жовтий колір, однорідну кремову консистенцію та приємний, трохи гіркуватий присмак.

Користь

Вважається, що мед з ріпаку сприяє загоєнню ран, містить корисні антиоксиданти, позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт, зокрема при лікуванні виразки шлунку та гастриту. Рекомендується тим, хто має печію, через свою кислотність, нижчу, ніж в інших видів меду.

Кристалізація

У зв’язку з високим вмістом глюкози, ріпаковий мед швидко кристалізується, часто навіть за декілька тижнів після відкачування. 

Коли купувати

Якщо хочете купити свіжий ріпаковий мед, ще у рідкому стані - найкраще купувати його в кінці травня чи в червні.

Ціна

Ціна на ріпаковий мед є середньою у порівняні з іншими поширеними видами меду. Зазвичай він лише трошки дорожчий соняшникового, але дешевий за липовий і гречаний. Ціна обумовлена великими площами посівів та при цьому враховує труднощі при збиранні меду і необхідність постійного контролю за вуликами в час його збору. В останні декілька років посівні площі ріпаку регулярно збільшуються.