Калорійність меду

Вважається, що мед є дуже калорійним продуктом. Але чи це дійсно так?  Давайте порівняємо калорійність меду з калорійністю деяких інших продуктів.

Калорійність шоколаду — від 530 до 555 кілокалорій на 100 грамів продукту, залежно від виду: молочний має більше калорій, ніж чорний, а шоколад з горіхами — це просто калорійна бомба.

Волоські горіхи мають близько 650 кілокалорій на 100 грамів, мигдаль — майже 600 кілокалорій, соняшникове насіння — близько 550.

Найбільшу енергетичну цінність має сало — майже 850 кілокалорій на 100 грамів ваги.

То скільки ж калорій в меді? На фоні цих продуктів мед виглядає більш ніж скромно. В середньому всього лиш 304 кілокалорій на 100 грамів ваги.

Скільки калорій в чайній ложці меду?

У чайній ложці меду — близько 20 кілокалорій. В столовій ложці — близько 65 кілокалорій.

Ми виходимо з того, що в чайній ложці 7 грамів меду, у столовій – 21 грам, а середня енергетична цінність меду – 304 кілокалорії на 100 г.

Калорійність окремих сортів меду може відрізнятись. Все, також, залежить і від розміру ложки :)

Де більше калорій в меді чи в цукрі?

Калорійність цукру — близько 400 кілокалорій на 100 г. Це значно більше, ніж калорійність меду (304 ккал). Фактично цукор має на третину більше калорій, ніж мед.

Мед чи цукор: що краще?

Мед чи цукор? Кожен мусить сам дати собі відповідь на це питання. А щоб легше думалось, ось вам кілька фактів про мед і цукор.

  1. Основний складник меду — фруктоза і через це мед солодший від цукру. Щоб підсолодити чай, можна обійтись меншою його кількістю.
  2. Мед включає мікроелементи та амінокислоти, в той час, як цукор це практично тільки чисті вуглеводи.
  3. Мед має нижчий глікемічний індекс, ніж цукор. Він повільніше підіймає рівень цукру в крові та довше утримує його.
  4. Рафінований цукор на 99% складається з сахарози. Перед всмоктуванням сахароза спочатку мусить бути розщеплена на прості цукри, на що організм тратить додаткову енергію. Мед в основному складається з простих цукрів, які додатково розщеплювати не потрібно.
Можливо саме через це Едмунд Гілларі мав у своєму наплічнику аж два кілограми меду, коли вперше підіймався на Еверест в 1953 році.

Останнім аргументом на користь меду є смак, але тут вже кожен мусить вирішувати сам :)

А що більше смакує вам? Мед чи цукор?