«Ви знаєте, як липа шелестить…», — рядок з вірша П. Тичини, який, мабуть, знайомий кожному. Щодо шелесту сказати важко, а аромат липи неможливо сплутати ні з чим. Взагалі, дерево липи часто використовується в літературі й фольклорі та несе в собі глибокий символізм. 

Дерева роду Липа (Tilia) широко застосовується в озелененні міст і сіл, однак липа все ж не є основною породою в лісових насадженнях України. 

Липа вважається одним з найкращих медоносів. Медопродуктивність лип становить за різними даними від 450 до 800 кг з 1 га суцільних насаджень. Шкода тільки, що суцільних насаджень липи не так вже й багато :)

Колір 

Липовий мед має світло-бурштиновий колір, іноді з зеленуватим відтінком. Після кристалізації мед втрачає свою прозорість, змінює колір на білий або яскраво-жовтий та набуває зернистої структури. 

Користь 

В першу чергу, липовий мед цінується за унікальний смак і аромат. Однак він також має багатий склад. До прикладу, у липовому меді вищий, ніж у багатьох інших видів меду, рівень вітамінів групи B, вітаміну С, біотину та ніацину. Саме склад липового меду обґрунтовує його корисні властивості, серед яких зокрема: полегшення симптомів кашлю та застуди, поліпшення травлення тощо. 

Кристалізація 

Кристалізація липового меду починається орієнтовно після 3-6 місяців зберігання.

https://www.freepik.com/free-photo/blossoming-linden-branch_1469923.htm
Коли купувати 

Цвітіння липи триває близько двох тижнів в період з початку червня до середини липня. Саме тому свіжий липовий мед можна купити в кінці липня – на початку серпня. 

Ціна 

Ціна на липовий мед близька до ціни на гречаний і є порівняно високою. Це обумовлено унікальним смаком, ароматом і властивостями меду, високою залежністю урожаю липового меду від погодних умов, а також тим, що липовий мед досить важко зібрати у чистому вигляді. Все це призводить до того, що якісний липовий мед зустрічається не так вже й часто, а це, відповідно, не може не позначитись на його ціні.